Tunneme rõõmu suvest
Info +372 56 606 229

Tänavakultuuri linnalaager / Tiimid

Arutage lapsega läbi, mis tiimis ta soovib kaasa lüüa. Üks lapse saab, laagri ajal, osaleda ainult ühe tiimi tegemistes.

Komöödiatiim

Noored vanuses 9-12

Tule too oma supertalent meie miniteatrisse. Meil on ainult kolm päeva, et välja tuua verivärske lavashow. Komöödiatiimi juhedaja Rauno Meronen (Ruutu10) ootab oma meeskonda lõbusaid teatri ja naljasõpru, et kolm päeva koos mängida, harjutada ning kokku panna kiire, hoogne ja naljakas komöödiashow.

NB! Komöödiatiimi tegevus toimub 13.06-15.06!

Kohatasu 59 eurot

Robootikatiim

Noored vanuses 7-11

Oled oodatud robootika tiimi, kui  soovid legodest roboteid ehitada ning neid liikuma panna.

Mehaanika ja programmeerimise põhitõed lihtsas ja arusaadavas keeles algajatele. Töö toimub paarides LEGO WeDo 2.0 robotite baasil. Ehitame erinevaid mudeleid nii õpetuste järgi kui ka iseseisvalt. Planeerime, ehitame, progeme ja veidi ka joonistame, et laagri lõpuks oleks äge ühistöö teistele esitlemiseks.

NB! Töö toimub kahes vahetuses, vali endale üks sobiv vahetus!

Kohatasu 59 eurot

Tänavatantsutiim

Noored vanuses 7-15

Ootame siia kõiki noori kes armastavad tantsida, liikuda, särada ja energiat. Õpime erinevaid tänava tantsu stiile,  nagu Hip-Hop, Street-Jazz, House, Vouge. Kindlasti valmistame laagri jooksul ühe vägeva street show tantsu, mida hiljem kõigile esitame. Tantsida on lõbus, lahe ja tekitab ülimalt hea tunde. Tants ühendab inimesi ja sõpru. Tantsuga paneme särama kogu maailma enda ümber.

Kaasa tuleb kindlasti võtta mugavad riided ja jalanõud tantsimiseks!

NB! Soovi korral on võimalik osa võtta mõlemast vahetusest.

Kohatasu: üks vahetus 59 eurot või kuus päeva 108 eurot

Mustkunstitiim

Noored vanuses 7-15

Tule õpi mustkunsti tiimis professionaalse mustkunstniku Fred-Erik Johansoni käe all erinevaid klassikalisi mustkunsti trikke valmistama ja esitama. Tundides tutvustatakse erinevaid mustkunsti liike, õpitakse meisterdama rekvisiite, treenitakse käteosavust, arendatakse loogilist mõtlemist, tehnilist taipu, eneseväljendust ja esinemisjulgust. Õppetundides pannakse kokku ka väike esinemiskava, millega kõik õpilased linnalaagri lõpuüritusel üles saavad astuda.

NB! Kahe vahetuse programmid on erinevad seega saab huvi korral osaleda mõlemas vahetuses.

Kohatasu: üks vahetus 62 eurot või kuus päeva 114 eurot

18-20. juuni kohad täis. Vabu kohti on veel 13-15. juuni

Loovustiim

Noored vanuses 7-15

Oled oodatud loovustiimi kui tunned huvi käsitöö vastu ning soovid oma kätega midagi huvitavat valmistada. Käsitleme erinevaid käsitööliike, valmistame pärlitest kaelakeesid ja kõrvarõngaid, töötame vildi ning paberiga. Laagri lõpuks on valminud omanäolised esemed ning  olemas esmane käsitöö kogemus.

NB! Huvi korral saab osa võtta mõlemast vahetusest

Kohatasu: üks vahetus 59 eurot või kuus päeva 108 eurot

Graffititiim

Noored vanuses 11-15

Kui sulle meeldib joonistamine ja tunned huvi tänavakunsti vastu, tule ja liitu graffiti tiimiga. Juhendajate käe all õpid käsitsema värvipurki ning saad teada, kuidas luua üks äge kunstiteos. Laagri käigus saab proovida erinevaid kunstivorme: alates stencil- ehk šabloonitehnikast, lõpetades vaba käe tehnikaga. Iga osaleja saab oma kunstiannet proovile panna nii seinal kui ka lõuendi peal.

Kuna teeme tööd värviga, siis peab selga panema riided, mida ei ole kahju määrida.

NB! Tiimitöö tulemusena valmib kaks uut seinapilti seega huvi korral saab osaleda mõlemas vahetuses!

Kohatasu: üks vahetus 59 eurot või kuus päeva 108 eurot

Fototiim

Vanuseklassid 7-10 või 10-15

Üks maailmakuulus fotograaf Ansel Adams teadis kunagi öelda, et hea foto tekib siis, kui fotograaf teab, kus on õige koht seista. Olenemata sellest, kas pildistad telefoniga, fotokaameraga või vanavanemate kapist leitud filmikaameraga saad Sa alati midagi ette võtta selleks, et teha veel natukene paremat pilti. Tuleb vaid hankida juurde uusi teadmisi ning kannatlikult harjutada. Seetõttu on fototiim kogunemiskoht kõigile, kes soovivad rohkem teada saada sellest, kuidas üks pilt kaamerasse jäädvustub ning katsetada erinevaid vahvaid nippe üha paremate piltide tegemiseks.

Fototiimi esimesse vahetusse (13-15 juuni) ootame veidi nooremaid fotohuvilisi (7-10 aastat), et harjutada lõbusate ülesannetega looduses ja linnaruumis erinevate objektide, toonide ja eriskummaliste olukordade märkamist ning jäädvustamist.

 

Fototiimi teises vahetuses (18-20 juuni) pildistame juba veidi vanemate noortega (10-15 aastat) mitmesuguseid teemasid alates portreedest ning lõpetades loodusega. Sealjuures arendame ka enda loovat mõtlemist ning arutame, mis ühe või teise foto heaks teeb.

Mõlema vahetuse tiimide töödest kujuneb näitus, mille täpsem vorm otsustatakse kohapeal koostöös lastega.

Oled oodatud, kui tunned huvi imelise fotokunsti vastu!

Kaasa võtta fotoaparaat või telefon

Kohatasu 59 eurot

Teises vahetuses 18-20. juuni kohad täis. Vabu kohti veel 13-15. juuni

Seiklustiim - kohad täis

Noored vanuses 7-15

Elu on siis seiklus kui sa ei karda väljakutseid! Koos me seikleme metsas, vees, põllul ning jalgratta seljas. Teoorias ja praktikas puudutame järgnevaid teemasid: mis teha kui sa näed maas ”kedagi” lamamas, mis võtta kaasa kui lähed metsa marjule ehk ellujäämiskotike, mis teha kui oled metsas eksinud, orienteerume metsas, tänaval ja internetis, kuidas ära tunda ja ennetada väsimust, kurnatust – tunne oma võimete piire!

Metsas söömise ABC ja millised toiduained sobivad selleks kõige paremini. Lõhume ja saagime puid, meisterdame endale vibu ja ragulka ja teeme igasuguseid lahedaid asju.

  • Iga päev jalgratas, rattalukk ja kiiver
  • peakate
  • Jalga kinnised jalanõud ja pikad püksid. Metsas on palju seiklemist
  • Sääsetõrjevahend kaasa
  • Seljakott
  • Vihmakindel jope ja soojade ilmadega ka dressipluus kaasa
  • Joogivesi

Kohatasu 59 euri

NB! Seiklustiimi tegevus toimub 13.06.-15.06.2018

Kübertiim

Noored vanuses 11- 14

Kui sulle meeldib internetis ringi käia, mänge mängida, sõpradega suhelda või kui sa alles mõtled selle peale, siis oled väga oodatud meie tiimi.

Kübertiimis tutvustame sulle kuidas internetis targalt käituda. Me tutvume sinu jaoks tuttavate keskkondadega (millest sa oled võibolla kuulnud või oled juba tutvunud) ja digitaalse jalajäljega mis sa sinna jätad. Saame teada kuidas hoida oma seadmeid (arvuti, telefon) turvalisena, mis on viirused ja milliseid salajasi teid nad võivad su seadmesse sattuda.

Lisaks räägime häkkimisest ja selle võimalustest ja ohtudes ning õpetame, kuidas ennast häkkerite eest kaitsta võimalikult hästi. Arutame koos eetilise häkkimise võimaluste üle.

Mis on häkkimine? See on nagu salaagendi töö internetis, kus sa lahendad erinevaid ülesandeid. Sa avastad uusi võimalusi ja lahendusi, kus leidlikkus ja loogiline mõtlemine on peamised abimehed.

Kui kübermaailm on sinu jaoks põnev koht, siis tule kindlasti meie tiimi, et teada saada kuidas seal käituda nagu detektiiv, kes oskab ennast ohtude eest kaitsta ja näeb võimalusi kuidas erinevaid situatsioone lahendada. Kolme laagripäeva jooksul saad lahendada põnevaid ülesandeid nii virtuaalses kui reaalses maailmas ning peale laagri lõppu tead palju paremini kuidas internet toimib.

Rühmas osalemine ei vaja IT alaseid süvateadmisi ning oodatud on kõik noored, kellele meeldib kübermaailmas igapäevaselt tegusteda.

Kohatasu 59 euri

NB! Kübertiimi tegevus toimub 18.06.-20.06.2018 kusjuures 20.06.2018 toimub kübertiimil ekskursioon Teliasse!