Tänavakultuuri linnalaager / Tiimid

Arutage lapsega läbi, mis tiimis ta soovib kaasa lüüa. Üks lapse saab, laagri ajal, osaleda ainult ühe tiimi tegemistes.

Robootikatiim

Noored vanuses 7-12

Oled oodatud robootika tiimi, kui  soovid legodest roboteid ehitada ning neid liikuma panna.

Robootikatiim tutvustab mehaanika ja programmeerimise põhitõdesid lihtsas ja arusaadavas keeles algajatele. Töö toimub paarides LEGO WeDo 2.0 robotite baasil. Ehitame erinevaid mudeleid nii õpetuste järgi kui ka iseseisvalt. Planeerime, ehitame, progeme ja veidi ka joonistame, et laagri lõpuks oleks äge ühistöö teistele esitlemiseks.

Tänavatantsutiim

Noored vanuses 7-15

Ootame siia kõiki noori kes armastavad tantsida, liikuda, särada ja energiat. Katsetame erinevaid tantsustiile ning üritame rakendada tantsus akrobaatilisi elemente. Kindlasti valmistame laagri jooksul ühe vägeva street show tantsu, mida hiljem kõigile esitame. Tantsida on lõbus, lahe ja tekitab ülimalt hea tunde. Tants ühendab inimesi ja sõpru. Tantsuga paneme särama kogu maailma enda ümber.

Kaasa tuleb kindlasti võtta mugavad riided ja jalanõud tantsimiseks!

Loovustiim

Noored vanuses 7-15

Oled oodatud loovustiimi kui tunned huvi käsitöö vastu ning soovid oma kätega midagi huvitavat valmistada. Käsitleme erinevaid käsitööliike, valmistame pärlitest kaelakeesid ja kõrvarõngaid, töötame vildi ning paberiga. Laagri lõpuks on valminud omanäolised esemed ning  olemas esmane käsitöö kogemus.

Seiklustiim

Noored vanuses 10-15

Seiklustiim viib ellujäämismaailma. Loome endale edu, kui kõik muu harjumuspärane tugi on kadunud. Vaatame otsa ellujäämisprioriteetidele ja muidugi ka praktiseerime neid. Kuidas käituda looduses? Misasi on enesepääste, kui oled eksinud? Kuidas tulla toime rasketes oludes?

Kaasa: jalgratas, kiiver, mugavad kinnised jalanõud, vihmajope, joogivesi.

VIFO ehk video- ja fototiim

Noored vanuses 10-15

Oled mõelnud, mis vahe on lihtsalt klõpsul või heal näitusepildil? Instagrammi videol ning Oscarile kandideerival filmil? Kui sind huvitab, kuidas mitte lihtsalt teha pilti ja videot kõigest, mida enda ümber näed vaid teha seda nii, et luua lugu, millest ka teised aru saavad siis tule ja ühine VIFO-ga. 

Video- ja fototiimis tegeleme nii fotograafia kui ka videote tegemisega. Täpsemalt õpime selgeks põhilised seaded, harjutame loo jutustamist nii fotode abil kui ka videona ning lõpetame laagri päris enda näituse ning videoklippide näitamisega. 

Tiimis osalemiseks ei pea Sul olema tingimata kogemust videote ja fotode tegemises, kuid kindlasti huvi, et nende teemade kohta rohkem teada saada. Samuti peaks osalistel olema kaasas seade, mis võimaldab teha pilti ja videot. Sobib nii telefon, kompaktkaamera kui ka suurem fotokaamera. 

Teadustiim - kohad täis!!

Noored vanuses 7-11

Teadustiim on noortele, kel on huvi erinevate loodusteaduste vastu, kes armastavad küsimusi esitada ja kellele meeldib oma kätega midagi lahedat valmis teha. Viie laagripäeva jooksul katsetame tuule, vee ja valgusega ning kõigega, mida köögist leida võib. Uurime õues loodust, leiutame käepäraste vahenditega ja muidugi mängime. Laagri lõpuks seame valmis väikese näituse, kus esitleme kõigile huvilistele oma eksperimentide tulemusi.

Graffititiim - kohad täis!

Noored vanuses 12-15

Kui sulle meeldib joonistamine ja tunned huvi tänavakunsti vastu, tule ja liitu graffiti tiimiga. Juhendajate käe all õpid käsitsema värvipurki ning saad teada, kuidas luua üks äge kunstiteos. Laagri käigus saab proovida erinevaid kunstivorme: alates stencil- ehk šabloonitehnikast, lõpetades vaba käe tehnikaga. Iga osaleja saab oma kunstiannet proovile panna nii seinal kui ka lõuendi peal.

NB! Kuivõrd töötame värvidega, tuleb kanda riideid, mis võivad määrduda. 

Mustkunstitiim - kohad täis!

Noored vanuses 7-15

Tule õpi mustkunsti tiimis professionaalse mustkunstniku Fred-Erik Johansoni käe all erinevaid klassikalisi mustkunsti trikke valmistama ja esitama. Tundides tutvustatakse erinevaid mustkunsti liike, õpitakse meisterdama rekvisiite, treenitakse käteosavust, arendatakse loogilist mõtlemist, tehnilist taipu, eneseväljendust ja esinemisjulgust. Õppetundides pannakse kokku ka väike esinemiskava, millega kõik õpilased linnalaagri lõpuüritusel üles saavad astuda.